Toto jsou největší přirození nepřátelé „Špatného“ cholesterolu!

7472
Sdílejte

Stojí za to vědět, že artyčoky také snižují poškození jater a zabraňují jejich ztukovatění. Zařaďme tedy tuto zeleninu do svého jídelníčku nebo užívejme doplňky s výtažkem z artyčoku.

Česnek

Česnek, nazývaný přírodní antibiotikum, je známý svými antibakteriálními, protizánětlivými a protiplísňovými vlastnostmi. Často se používá ke zvýšení imunity v podzimním a zimním období a ke zmírnění příznaků infekcí, nachlazení a chřipky.

Česnek má i další vlastnosti, které příznivě působí na organismus. Allicin v něm obsažený usnadňuje vylučování cholesterolu z těla, díky čemuž snižuje hladinu celkového cholesterolu a LDL frakce. Česnek navíc může zvýšit hladinu „dobrého“ HDL cholesterolu, který je u lidí s narušeným lipidovým profilem často příliš nízký.

Je třeba mít na paměti, že bezpečná denní dávka česneku je 0,5 g na kilogram těla. Pro preventivní účely, nejlepší je sníst jeden stroužek česneku denně.

Lněné semínko

Lněné semínko je také přirozeným nepřítelem „špatného“ cholesterolu. Lněná semínka obsahují mnoho rozpustné vlákniny a omega-3 nenasycených mastných kyselin, které pomáhají regulovat hladinu cholesterolu v krvi.

Kam dál?

Tento kořen je skutečný dar přírody! Snižuje hladinu cukru, cholesterolu, tlak v krvi, bolesti kloubů a ledvinové kameny mizí, jako by ani nikdy nebyly…

Po létech výzkumu vědci našli bakterii, která může za rakovinu tlustého střeva. Co bychom měli jíst a čemu se vyvarovat ?

Vědci zabývající se výzkumem rakoviny slaví úspěch. Dokáží jí odhalit o několik let dříve

Mnoho závažných onemocnění se může projevit na našich rukou, prstech a nehtech. Zjistěte, které příznaky odhalí rakovinu či srdeční choroby

Stovky lidí postihla neznámá choroba mozku. Vědci tvrdí, že to vláda tutlá

Další články